poniedziałek, 20 lipca 2015

Niebezpieczny fundamentalizm Państwa Islamskiego

Nie wszyscy wyznawcy Islamu są źli. Społeczeństwo Zachodu uważa wszystkich Sunnitów i Szyitów za potencjalne zagrożenie. Stanowisko Zachodu w tej kwestii jest błędne, ponieważ jest to wrzucanie wszystkich wyznawców tej religii do jednego wora. Mowa tu oczywiście o wszystkich zwyczajnych wyznawcach. Organizacja znana jako Państwo Islamskie to zupełnie odmienny, bestialski przypadek. Ci terroryści (bo inaczej ich nazwać nie można) pod płaszczykiem religijności i skrajnego fundamentalizmu specjalizują się w mordowaniu ludzi. Oprócz standardowego niszczenia zabytków swoich ziem (postrzeganych jako herezja) mordują masowo niewinnych obywateli państw takich jak chociażby Syria. Państwo Islamskie obejmuje swoim zasięgiem część terenów państw na Bliskim Wschodzie i stale rozszerza swoją działalność. Wszyscy pamiętają na pewno atak na wieże World Trade Center w 2001 roku. Wydarzenie to stało się traumą w świadomości narodowej Amerykanów. Ludobójstwa tego dokonała stosunkowo niewielka grupka terrorystów - Al-Kaida. Skoro niewielu niezdrowo zacietrzewionych ludzi jest w stanie dokonać takiej zbrodni, to aż strach pomyśleć, co może zrobić sprawnie funkcjonująca i dysponująca wielkimi środkami organizacją jakim jest Państwo Islamskie. Takich ataków do jakich doszło ostatnio na pograniczu syryjskim jest cała masa. I będzie jeszcze więcej. W każdym giną niewinni ludzie. Państwo Islamskie z powodu swojej brutalności i nieprzewidywalności stanowi dla nas wszystkich realne zagrożenie. Jeśli nie zostanie zawczasu wyeleminowane, to każdy kraj może stać się drugą Syrią. Tym bardziej, że w wielu państwach Europy żyje całkiem spora społeczność muzułmańska. Część z nich ma na pewno powiązania z Państwem Islamskim. Mówi się, że lepiej zapobiegać niż leczyć. I w tym przypadku powiedzenie to pasuje idealnie...


2 komentarze:

 1. Tylko, że początek islamu też był krwawy. Więc to raczej powrót do korzeni.

  Ci sami biedni Amerykanie, którzy uważają, że WTC to największa katastrofa w dziejach, przyczynili się(swoimi "demokratycznymi" interwencjami m.in. na bliskim wschodzie) do powstania Państwa Islamskiego.

  Tyle ode mnie. Elo ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, coś w tym jest. W każdym bądź razie Bliski Wschód pewnie przez długi czas pozostanie miejscem niebezpiecznym dla Europejczyków ;)

   Usuń